Leirikesän leirit on tarkoitettu kaikille 7–16-vuotiaille koululaisille. Tarjoamme vuosittain noin 4 500 lapselle ja nuorelle ikimuistoisen loman.
Leireillämme osaavat ja turvalliset työntekijät huolehtivat leirin sujumisesta, laadukkaasta leiriohjelmasta ja hyvästä ruuasta. Työllistämme vuosittain leirien ajaksi yli 300 nuorta aikuista.
Tervetuloa leirille – tai kumppaniksi – mahdollistamaan lapsille ja nuorille maailman paras loma!
"Ehdottomasti hyvä kokemus, lapsi puhuu paljon leiristä ja haluaa ensi kesänä uudestaan. Leirin ansiosta lapsi ilmoitettu myös partioon.”
Asiakaspalaute 2024
17.04.2025
Hakuaika kerhotoiminnan päälikön tehtävään päättyy jo 23.4. ja järjestösuunnittelijan tehtävään 4.5.Lue lisää »
03.04.2025
Noin 7–14-vuotiaat lapset ja nuoret voivat osallistua tuettuihin pienryhmiin Kiljavan kesäleireillä. Tuettuun pienryhmään voivat osallistua esimerkiksi lapset, joilla on kehitysvamma.Lue lisää »
19.03.2025
Kesän 2025 pääkaupunkiseudun partiolaisten päiväleirit löytyvät nyt varauspalvelusta.Lue lisää »
20.04.2025
Iloista pääsiäistä!💛🐣 Kiljavan Leirikesässä saattaa pääsiäisnoitien sijaan törmätä tällaisiin hahmoihin...😃 Lue lisää »
20.04.2025
Iloista pääsiäistä!💛🐣 Kesän leireillä saattaa pääsiäisnoitien sijaan liikkua tällaisia hahmoja...😃 Lue lisää »
17.04.2025
REKRYTOIMME HELSINGIN TOIMISTOLLE JÄRJESTÖSUUNNITTELIJAA SEKÄ KERHOTOIMINNAN PÄÄLLIKKÖÄ 🤩 ➡️ Järjestösuunnittelijan teh... Lue lisää »